Kilka sprawdzonych sposobów na ozdobienie pustych ścian

Kilka sprawdzonych sposobów na ozdobienie pustych ścian

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Czasami nie trzeba robić generalnego remontu, żeby zmienić wystrój mieszkania i wprowadzić zmiany w jego wyglądzie. Nieraz wystarczą naprawdę drobne zmiany, a uzyskany efekt wniesie świeży powiew do wnętrz. Można poprzestawiać meble w mieszkaniu, zmienić ustawienie łóżka albo zabrać wszystkie firanki i tym samym wpuścić do domu dużo światła. Możesz zmienić żarówki w lampach na cieplejsze bądź zimniejsze i od razu wystrój pomieszczenia się zmieni. Jeżeli chcesz sprawić, żeby w domu było bardziej przytulnie postaw na kwiaty i rośliny, które mogą wypełnić puste przestrzenie. W otoczeniu żywej natury poczujemy się bardzo naturalnie. I już. Wystarczy, żeby cieszyć się odmienionymi pomieszczeniami.

Jak krok po kroku zaaranżować wnętrze? 

Dobrze jest zacząć od podstawowej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu go urządziliśmy, co kochamy, czego nie lubimy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać na co dzień na naszych ścianach. Nie należy się martwić, że coś nie wyjdzie, albowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy absolutnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych pismach, czy w programach telewizyjnych o aranżacji mieszkań, a jeżeli to nic nie ułatwi, zasięgnijmy porady u profesjonalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelkich drobiazgów, musimy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ozdobiona ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo dużo metod. Rozpoczynając od najprostszej – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach czy też bez. Mogą to być różnego rodzaju pejzaże, rodzinne fotografie lub nowoczesne plakaty. Tutaj warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, bowiem można je wyeksponować w naprawdę ciekawy oraz niekonwencjonalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku, czy też postawić na spontaniczność i połączyć ze sobą zdjęcia w najróżniejszy sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

Praktyczne metody na zaaranżowanie ścian 

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o ciekawym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając swego rodzaju obraz. Można przykładowo sporządzić parę takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu nowoczesnego i wyrazistego charakter.u Jeżeli nasze lokum nie jest największe, bardzo prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niezwykle korzystny. Alternatywą dla często nudnych oraz pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być ciekawe grafiki z interesującymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale także te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają również gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez problemu znajdziesz w sklepach online.

Jak odświeżyć wygląd swojego mieszkania? 

Oryginalnym, ale w gruncie rzeczy odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinami, to znaczy splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to atrakcyjna alternatywa dla zwykłych doniczek, która kapitalnie ozdobi ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Ta niebanalna ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego wykorzystać specjalne pinezki bądź od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu powiesisz zdjęcie z wędrówki.

Jaki styl wybrać podczas aranżacji ścian mieszkania? 

Ograniczeń nie ma. Co ciekawe, obecnie panuje moda na przerabianie wielu elementów wyposażania i  duża dowolność stylistyczna. Pomysłowość nie ma granic. W Internecie można znaleźć bardzo dużo filmików instruktażowych dotyczących przeróbek mebli kupowanych w sieciówkach i dekorowania ich. Wszystko po to, żeby nadać wnętrzu indywidualizmu i nie wydać dużo pieniędzy. Czasami wystarczy zabrać kilka drobiazgów, albo wręcz odwrotnie, poustawiać nowe ozdoby i półki będą wyglądać zupełnie inaczej. Nie bójmy się eksperymentować i pamiętajmy, że wiele zmian jest odwracalnych.

Tagi
Inne od Witold Wójcik
Jaki jest najlepszy sposób na wybór nowego dywanu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu
Leszek Sikorski

Uwielbiam prostotę i chciałem bardzo aby moje ściany były puste.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Czasami nie trzeba robić generalnego remontu, żeby zmienić wystrój mieszkania i wprowadzić zmiany w jego wyglądzie. Nieraz wystarczą naprawdę drobne zmiany, a uzyskany efekt wniesie świeży powiew do wnętrz. Można poprzestawiać meble w mieszkaniu, zmienić ustawienie łóżka albo zabrać wszystkie firanki i tym samym wpuścić do domu dużo światła. Możesz zmienić żarówki w lampach na cieplejsze bądź zimniejsze i od razu wystrój pomieszczenia się zmieni. Jeżeli chcesz sprawić, żeby w domu było bardziej przytulnie postaw na kwiaty i rośliny, które mogą wypełnić puste przestrzenie. W otoczeniu żywej natury poczujemy się bardzo naturalnie. I już. Wystarczy, żeby cieszyć się odmienionymi pomieszczeniami.Jak krok po kroku zaaranżować wnętrze? Dobrze jest zacząć od podstawowej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu go urządziliśmy, co kochamy, czego nie lubimy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać na co dzień na naszych ś...