Jaki jest najlepszy sposób na wybór nowego dywanu?

Jaki jest najlepszy sposób na wybór nowego dywanu?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Kiedy chcemy niskim kosztem zmienić wystrój wnętrza, najczęściej skupiamy się na wymianie dodatków. Jednym z nich jest dywan. Choć kiedyś nikt nie wyobrażał sobie bez niego domu, dzisiaj trendy trochę się zmieniły. Jednak nadal dobry jakościowo dywan jest bardzo dużo wart. Tworzy on niepowtarzalny nastrój, ociepla pomieszczenie, często je optycznie powiększa. Jak nie popełniać błędów przy wyborze najlepszego dywanu do twojego wnętrza?.

Z jakiego materiału wybrać dywan?

To, z jakiego materiału powinien być nabywany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pokoju mającego charakter reprezentacyjny albo sypialni najbardziej nadawać się będzie dywan jedwabny lub jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne oraz antystatyczne. Z tego powodu idealnie sprawdzi się u alergików. Prócz tego wspaniale błyszczy, łatwo go czyścić i ogrzewa podłogę nie gorzej niż dywany wytworzone z wełny.

Wełna jako materiał wykorzystywany w produkcji dywanów sprawdzi się kapitalnie w pomieszczeniach, po których regularnie się chodzi. Jego zalety uwydatnią się w przedpokoju i pokojach, w których znajduje się ciężkie umeblowanie. Wełna jest sprężystym materiałem i nie ulegnie odkształceniu pod wpływem nacisku. Niezwykle skutecznie izoluje i wpływa na regulację wilgotności. Dobrym miejscem na dywan z wełny będzie także pobliże łazienki czy też drzwi tarasowych.

Nie zaleca się wykorzystywania dywanów z materiałów syntetycznych w często uczęszczanych pomieszczeniach. Mogą one uczulać domowników i wydzielać niebezpieczne dla ludzi substancje.

Jaki rozmiar dywanu będzie właściwy?

Wielkość dywanu umieszczonego w pokoju ma wpływ na wizualny odbiór powierzchni. Ogólna zasada mówi, aby zachować minimum 20 cm odstępu między dywanem a ścianą. Nie będzie on wtedy optycznie pomniejszał pokoju. Dywan może być położony pod meblami. Jest on w tego typu sytuacji ochroną przed porysowaniem podłóg. Wskazane jest, aby przemyśleć kupno kilku mniejszych dywanów i położyć je w różnych miejscach pomieszczenia. Na przykład pod większymi obiektami.

Jak odnaleźć idealny kolor i kształt dywanu?

Rozłożenie i kształt dywanu nie powinny być przypadkowe. Najlepiej jak ma on kształt analogiczny do kształtu pokoju. Położony względem ścian powinien być tak, żeby nie rozdzielał pokoju na dwie części. W pokoju na planie kwadratu najodpowiedniej sprawdzi się kwadratowy dywan. Można także pobawić się rozmieszczeniem mebli i w ten sposób pozornie zmienić kształt. Wówczas wybrać da się dywan o podobnym obrysie.

Jeżeli kupujemy dywan do gotowego pomieszczenia, należ zwrócić uwagę na barwy ścian i mebli, które już posiadamy. Ponadto dobrze już na początku określić, czy zamierzamy chodzić po nim w butach, mamy dzieci lub zwierzęta, które również będą z niego korzystać. Dywan może kontrastować ze ścianami czy podłogą, może także dopełniać ich kolor. Posiadaczom zwierząt polecamy zakup dywanu w podobnym odcieniu, co sierść ich podopiecznych, dzięki temu nie będzie się ona tak rzucała w oczy. W nasłonecznionych pokojach dobrze sprawdzą się jasne dywany, na których unikniemy odbarwień, za to powiększą i rozjaśnią pomieszczenie.

Tagi
Inne od Witold Wójcik
Jaki jest najlepszy sposób na wybór nowego dywanu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Kiedy chcemy niskim kosztem zmienić wystrój wnętrza, najczęściej skupiamy się na wymianie dodatków. Jednym z nich jest dywan. Choć kiedyś nikt nie wyobrażał sobie bez niego domu, dzisiaj trendy trochę się zmieniły. Jednak nadal dobry jakościowo dywan jest bardzo dużo wart. Tworzy on niepowtarzalny nastrój, ociepla pomieszczenie, często je optycznie powiększa. Jak nie popełniać błędów przy wyborze najlepszego dywanu do twojego wnętrza?.Z jakiego materiału wybrać dywan?To, z jakiego materiału powinien być nabywany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pokoju mającego charakter reprezentacyjny albo sypialni najbardziej nadawać się będzie dywan jedwabny lub jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne oraz antystatyczne. Z tego powodu idealnie sprawdzi się u alergików. Prócz tego wspaniale błyszczy, łatwo go czyścić i ogrzewa podłogę nie gorzej niż dywany wytworzone z wełny.Wełna jako materiał wykorzystywany w produk...