Tablet - jak wybrać najlepszy model?

Tablet - jak wybrać najlepszy model?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Tablet wyposażony w dobrej jakości podzespoły może zastępować nawet laptopa. Jego niewątpliwą zaletą jest mobilność i wygoda użytkowania. Niewielkich rozmiarów sprzęt bez problemu mieści się w teczce, czy torebce. Pomimo że na rynku istnieją one od około dekady, mają od samego początku rzeszę swoich zwolenników. Dziś odpowiemy na pytanie, czym dokładnie jest tablet i jakimi jego cechami kierować się przy zakupie.

Czym jest tablet?

Tablet jest wielozadaniowym gadżetem łączącym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. W większości wypadków ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego użytkowania. Na sterowanie nim pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury, ani myszki.

Najważniejsze zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Niewielkie rozmiary zapewniają komfortowe noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 do 12 cali. Korzystanie z internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, co więcej w wielu przypadkach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM i wykorzystywać go jak smartfona.

Do jakich celów używa się tabletu?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Ze względu na duży ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do przeglądania poczty internetowej, lub robienia zakupów w sieci. Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy w wielu przypadkach korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami bardzo wszechstronnymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami znajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Planujesz zakup tabletu? Sprawdź, na jakie cechy zwracać uwagę

Zanim dokonamy zakupu, należałoby zdecydować się na fizyczną przymiarkę do urządzenia. Idź do sklepu, chwyć tablet w ręce oraz oceń, czy wielkość, waga oraz jakość obrazu są dla Ciebie odpowiednie. Skup się na jakości wykonania oraz zastosowanych materiałach. Dobrze wykonany sprzęt będzie na pewno służył przez długi czas.

Już przed zakupem przemyśl, do czego przede wszystkim będziesz używał sprzętu. Jeśli będzie to urządzenie wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu trochę większa aniżeli w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeżeli planujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi lub obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Ustal jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent informuje o pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości przypadków pozwolą na pracę przez dłuższy czas. Rozwiązania tańsze pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się także na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Równie ważną kwestią przy wyborze tabletu jest system operacyjny, w jaki urządzenie zostało wyposażone. Do wyboru mamy iPady oraz tablety z Androidem. Tablety z systemem iOS słyną zazwyczaj ze swojej stabilności oraz bezpieczeństwa. Urządzenia z androidem będą natomiast sporo tańsze. Warto wcześniej sprawdzić, czy programy i aplikacje, których planujemy używać, będą działały na danym oprogramowaniu. 

Dla wielu osób kluczową cechą będzie cena. Jak wiadomo, każdy sprzęt można już dziś kupić na różnej półce cenowej. Podobnie jest z tabletami. Najtańsze modele zaczynają się już od kilkuset złotych, a najdroższe mogą wynieść kilka tysięcy. Przed zakupem warto sprawdzić opinie innych użytkowników, np. w Internecie, tak by wybrać sprzęt o relatywnie dobrym stosunku ceny do jakości.

Tagi
Inne od Renata Stępień
Tablet - jak wybrać najlepszy model?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Tablet wyposażony w dobrej jakości podzespoły może zastępować nawet laptopa. Jego niewątpliwą zaletą jest mobilność i wygoda użytkowania. Niewielkich rozmiarów sprzęt bez problemu mieści się w teczce, czy torebce. Pomimo że na rynku istnieją one od około dekady, mają od samego początku rzeszę swoich zwolenników. Dziś odpowiemy na pytanie, czym dokładnie jest tablet i jakimi jego cechami kierować się przy zakupie.Czym jest tablet?Tablet jest wielozadaniowym gadżetem łączącym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. W większości wypadków ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego użytkowania. Na sterowanie nim pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury, ani myszki.Najważniejsze zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Niewielkie rozmiary zapewniają komfortowe noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 ...