Wybierasz drzwi do domu? Skorzystaj z praktycznych porad

Wybierasz drzwi do domu? Skorzystaj z praktycznych porad

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Dobór odpowiednich drzwi do domu jednorodzinnego to bardzo poważna decyzja, która musi być przemyślana. Pochopne działanie nie jest tutaj wskazane. W sprzedaży istnieje obecnie tak dużo modeli skrzydeł, że łatwo pogubić się w gąszczu ofert. Nowoczesne drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Skrzydło może być ponadto pełne lub posiadać przeszklenia. Jakie będą najlepsze do Twojego domu? Pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Drzwi zewnętrzne – czy są jakieś wytyczne co do rozmiaru?

Aby drzwi wejściowe były praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, ich szerokość nie powinna być mniejsza niż 90 cm. To bardzo ważne, jeżeli pośród lokatorów znajduje się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim bądź też planowane jest wnoszenie lub wynoszenie mebli.

Ergonomiczność drzwi jest w następstwie tego najważniejsza także ze względów bezpieczeństwa. Mechanizm działania musi być pewny oraz regularnie sprawdzany.

Z jakiego materiału kupić drzwi?

Najczęściej wybierane drzwi wejściowe do domu bądź lokalu mieszkalnego wykonane są z:

  • drewna,
  • stali,
  • PCV,
  • aluminium.

Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna przynależą do jednych z najdroższych, ale też bardzo trwałych. Do ich produkcji stosuje się sosnę, mahoń, dąb i meranti. Rama i ościeżnica wykonane są z klejonki drewnianej, natomiast skrzydło pokrywa się płytą wiórową, HGF bądź też sklejką. Charakteryzują je naprawdę dobre parametry cieplne.

Drzwi wykonane ze stali są najczęstszym wyborem z uwagi na ich trwałość, odporność na uszkodzenia oraz atrakcyjne ceny. Ramę wykonuje się z drewna bądź stali i pokrywa arkuszami blachy. Ich atrybuty cieplne są trochę gorsze, albowiem ciężko jest je ocieplić.

Z kolei odpowiednie parametry cieplne mają drzwi wejściowe wykonane z PCW. Są niezwykle popularne oraz relatywnie mniej kosztowne. Łatwo można dopasować je do bramy garażowej, okien czy zewnętrznych rolet.

Najdroższym typem drzwi są te wyprodukowane przy użyciu aluminium. W większości wypadków możemy je spotkać w obiektach użyteczności publicznej. Jednakże coraz częściej znajdują się w ofertach dla domów jednorodzinnych.

Drzwi zewnętrzne – z przeszkleniami czy bez?

Przy poszukiwaniu najlepszych drzwi warto patrzeć nie tylko na kwestie estetyczne. Konstrukcja drzwi musi być dopasowana do architektury budynku. Powstaje pytanie, czy lepiej jest postawić na drzwi z przeszkleniami, czy też bez nich? Przede wszystkim weźmy pod uwagę materiał, z jakiego wykonano przeszklenie (szyba podwójna, potrójna, czy szkło hartowane).

Decydując się na zakup drzwi antywłamaniowych, należy wiedzieć, że szyba musi być wystarczająco wytrzymała, a drzwi zabezpieczone konstrukcją antywyważeniową. Szyba w drzwiach może także zmieniać właściwości termoizolacyjne budynku.

Warto pamiętać o tym, że przeszklenie umożliwia odwiedzającym zaglądanie do wnętrza domu. Jeśli jest to dla domowników minus, warto rozważyć szybę mleczną zamiast tej przezroczystej.

Tagi
Inne od Kaja Baranowska
Wybierasz drzwi do domu? Skorzystaj z praktycznych porad
Komentarze: 0
Ocena: brak
Aranżacja wnętrz – 10 zasad ustawiania mebli
Komentarze: 0
Ocena: 4.70
Podstawowe zasady instalacji basenu w ogródku!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak wykorzystywać ekologiczne rozwiązania w ogrodzie?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Dobór odpowiednich drzwi do domu jednorodzinnego to bardzo poważna decyzja, która musi być przemyślana. Pochopne działanie nie jest tutaj wskazane. W sprzedaży istnieje obecnie tak dużo modeli skrzydeł, że łatwo pogubić się w gąszczu ofert. Nowoczesne drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Skrzydło może być ponadto pełne lub posiadać przeszklenia. Jakie będą najlepsze do Twojego domu? Pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości.Drzwi zewnętrzne – czy są jakieś wytyczne co do rozmiaru?Aby drzwi wejściowe były praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, ich szerokość nie powinna być mniejsza niż 90 cm. To bardzo ważne, jeżeli pośród lokatorów znajduje się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim bądź też planowane jest wnoszenie lub wynoszenie mebli.Ergonomiczność drzwi jest w następstwie tego najważniejsza także ze względów bezpieczeństwa. Mechanizm działania musi być pewny oraz regularnie sprawdzany.Z jak...