W jaki sposób niewielkim kosztem wykonać metamorfozę domu?

W jaki sposób niewielkim kosztem wykonać metamorfozę domu?

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Mieszkania, zwłaszcza te, które nabywamy z drugiej ręki, często wymagają odświeżenia. Niestety rozpoczęcie prac remontowych w starszych mieszkaniach jest bardzo pracochłonne, ponadto wymaga wielu nakładów pracy oraz środków finansowych. Żeby odmienić wygląd wnętrza, wcale nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Wystarczy kilka dobrych pomysłów, aby pomieszczenie uzyskało nowy charakter. Przeczytaj nasze porady i zainspiruj się.

Od czego rozpocząć metamorfozę mieszkania? 

Kiedy baza Twojego wnętrza jest uniwersalna i jednolita, niezwykle łatwo odmienić ją przy użyciu ozdób i najróżniejszych elementów dekoracyjnych. Aby pokój zyskał bardzo szybko nowego wyrazu, wystarczy zmienić poduszki na kanapie i to tyle! Od razu czuć powiew świeżości.

Z tekstyliów szybko zmienią charakter również wszelkie pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można nimi obłożyć fotele i kanapę, dzięki czemu zyskają drugie życie. Zbliżony efekt można uzyskać dzięki wykorzystaniu niedużych wyszywanych dywaników. Są niedrogie i łatwo je przechowywać, można je prać i często wymieniać. Położone na podłodze powodują, że wnętrze staje się bardziej przytulne i nastrojowe. 

Wybierz dodatki, których użyjesz podczas metamorfozy mieszkania

Następnymi przedmiotami, które zdecydowanie wpływają na zmianę charakteru pomieszczenia, są obrazy, zdjęcia i inne dekoracje ścienne. Można je stworzyć indywidualnie, w sytuacji gdy mamy zdolności graficzne, możesz też zakupić gotowe projekty. Plakaty w tym zestawieniu wiążą się ze sporo mniejszym kosztem.

Nie zapominaj też o szansie zdobycia obrazów od poprzednich właścicieli. Na serwisach ogłoszeniowych można trafić na nieszablonowe obrazy! Z pomocą i niskimi cenami przychodzą także sklepy sieciowe. Nie jest wymagane regularnie kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że raz na jakiś czas zmienisz ich miejsce. Nie wierzysz? Przekonaj, jak bardzo zmiana położenia obrazu zmieni Twoje pomieszczenie!

Dlaczego warto urządzić całe mieszkanie w jednym stylu? 

W odświeżeniu stylu przydatne będą również świeczniki, różne niewielkie dodatki — talerze, patery, koszyczki itp. Tu także wystarczy zmiana miejsca albo rozłożenie w inny sposób kompozycji, aby lokum prezentowało się całkiem inaczej. Najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie domu w podobnym stylu, dzięki czemu przedmioty będą pasowały do każdego pomieszczenia. W takiej sytuacji na pewno się nie znudzą.

Należy także docenić wpływ roślin na wystrój pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można bardzo często zmieniać i wyróżniać w pięknych dzbanach. Nie tylko będą ciekawym elementem dekoracyjnym, ale też dodadzą dozę świeżości oraz elegancji, a również romantycznego nastroju do lokum. 

Postaw na kreatywność podczas metamorfozy swojego wnętrza

Metamorfoza mieszkania wcale nie musi odbywać się zgodnie z planem, czy być odzwierciedleniem katalogowych zdjęć. Oczywiście warto się nimi inspirować, jednak należy pamiętać o tym, że mieszkanie to nasza przestrzeń. Ma ono mieć swoją duszę i indywidualny charakter, a przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom. Metamorfozę wnętrza można przeprowadzić nawet bardzo małym kosztem. Dużo ważniejsze są pomysły, nasza wyobraźnia i kreatywność, która czasem potrafi zdziałać więcej niż markowe dodatki.

Tagi
Inne od Hubert Sikorski
Przestań w końcu tracić ciepło przez okna!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Praktyczne przygotowanie altanki ogrodowej
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu
Jerzy Kaczmarek

Ja staram się polować na promocje i też robić sobie listę z tym czego potrzebuję.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Mieszkania, zwłaszcza te, które nabywamy z drugiej ręki, często wymagają odświeżenia. Niestety rozpoczęcie prac remontowych w starszych mieszkaniach jest bardzo pracochłonne, ponadto wymaga wielu nakładów pracy oraz środków finansowych. Żeby odmienić wygląd wnętrza, wcale nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Wystarczy kilka dobrych pomysłów, aby pomieszczenie uzyskało nowy charakter. Przeczytaj nasze porady i zainspiruj się.Od czego rozpocząć metamorfozę mieszkania? Kiedy baza Twojego wnętrza jest uniwersalna i jednolita, niezwykle łatwo odmienić ją przy użyciu ozdób i najróżniejszych elementów dekoracyjnych. Aby pokój zyskał bardzo szybko nowego wyrazu, wystarczy zmienić poduszki na kanapie i to tyle! Od razu czuć powiew świeżości.Z tekstyliów szybko zmienią charakter również wszelkie pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można nimi obłożyć fotele i kanapę, dzięki czemu zyskają drugie życie. Zbliżony efekt można...