Używasz telefonu w aucie? Kup odpowiedni uchwyt na telefon

Używasz telefonu w aucie? Kup odpowiedni uchwyt na telefon

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Motoryzacja
Liczba głosów: 0

Telefony komórkowe są wszechobecne, mamy je przy sobie niemal zawsze, trudno wyobrazić sobie wyjście bez nich z domu. Są naszą  „pomocną ręką", źródłem informacji i kącikiem towarzyskim. Samo wykonywanie połączeń odeszło w niepamięć. Jednak zdarza się, że komórki potrzebujemy użyć w aucie, co jest bardzo niebezpieczne, a nie musi być, wystarczy kupić uchwyt na telefon do samochodu.

A co robimy nieprawidłowo korzystając z telefonu w samochodzie?

Chyba każdy z nas używał telefonu w trakcie prowadzenia samochodu, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego pojazdu czy też zainstalowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to poprawnie. W większości przypadków jednakże lekceważymy ewentualne niebezpieczeństwa i wykorzystujemy smartfony w inny sposób.

Niesłychanie niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania gwałtownych manewrów niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Naturalnym zachowaniem będzie chęć podniesienia go w trakcie jazdy. Komórka może się łatwo uszkodzić uderzając o twarde elementy podłoża samochodu, a w czasie jazdy zasłaniać nam ważne informacje dotyczące prędkości, z jaką się poruszamy, czy temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej czy też w konsoli samochodu to również zły pomysł.

Ile może nas kosztować uchwyt samochodowy na telefon?

Na rynku pełny jest przeróżnego rodzaju rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, materiałami i jakością wykonania. Z tego względu ceny takich akcesoriów wahają się od kilku złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt będzie rozwiązaniem lepszym niż trzymanie telefonu w dłoniach, bądź luźno położonego na desce rozdzielczej.

Możemy kupić uchwyt przeznaczony do określonego modelu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dopasować do rozmiarów naszego urządzenia. Warto jednakże sprawdzić połączenie, zanim nabędziemy uchwyt.

Co jest szczególnie ważne podczas zakupu uchwytu samochodowego na telefon?

Bogaty wybór uchwytów nie upraszcza wyboru tego jednego, najlepszego. Należy wiedzieć, na czym skupić się podczas analizowania oferty, aby być zadowolonym z zakupu. Naturalnie należy postawić na jakość. Solidnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie powinno się myśleć, że cena świadczy o jakości. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach odznaczać będą się dobrą jakością, a my nie wydamy dużo. Żeby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być ekspertem. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, z łatwością wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być miły dla oka i wygodny podczas trzymania. Elastyczny na tyle, ażeby nie pękł przy próbach jego wygięcia z umiarkowaną siłą.

Przy dokonaniu właściwego wyboru pomogą nasze zmysły i intuicja, nie zapomnijmy też, że mechanizm służący do montowania musi działać płynnie i bezproblemowo. Pomyślnych zakupów.

Tagi
Inne od Roman Piotrowski
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu
Wiktoria Wieczorek

Dzięki takiemu uchwytowi mogę w jakiś sposób, bezpieczny używać telefonu podczas jazdy samochodem.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Telefony komórkowe są wszechobecne, mamy je przy sobie niemal zawsze, trudno wyobrazić sobie wyjście bez nich z domu. Są naszą  „pomocną ręką", źródłem informacji i kącikiem towarzyskim. Samo wykonywanie połączeń odeszło w niepamięć. Jednak zdarza się, że komórki potrzebujemy użyć w aucie, co jest bardzo niebezpieczne, a nie musi być, wystarczy kupić uchwyt na telefon do samochodu.A co robimy nieprawidłowo korzystając z telefonu w samochodzie?Chyba każdy z nas używał telefonu w trakcie prowadzenia samochodu, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego pojazdu czy też zainstalowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to poprawnie. W większości przypadków jednakże lekceważymy ewentualne niebezpieczeństwa i wykorzystujemy smartfony w inny sposób.Niesłychanie niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania gwałtownych manewrów niezabezpi...