Przestań w końcu tracić ciepło przez okna!

Przestań w końcu tracić ciepło przez okna!

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Przepisy z 2021 roku nakazują producentom okien stosowanie nowoczesnych rozwiązań. Warunki okazują się być trudne do spełnienia. Szyby powinny być potrójne i muszą mieć solidne ramy. Do tego dochodzi fachowy montaż. Okna mają ogromny wpływ na wygląd elewacji. Mówi się, żeby przemyśleć decyzję o ich wyborze jeszcze na etapie projektowania budynku. O tym, co istotne w oknach przeczytasz w poniższym wpisie.

Izolacyjność cieplna w oknach - czemu służy?

Zazwyczaj podawanym w kontekście okien parametrem jest izolacyjność. Współczynnik U ją opisujący jest prawdopodobnie z reguły wspominaną cechą oprócz materiału i koloru. Producenci stosują sztuczki i manipulacje wykorzystujące niewiedzę przeciętnego kupującego w tej materii, przedstawiając dane tak, żeby wypadały one najkorzystniej. Okna cechują trzy różne współczynniki U. U w rzeczywistości jest miarą przenikania ciepła. Wskazuje ile energii ucieka nam przez okna. W związku z tym niższy współczynnik jest bardziej korzystny. Jednostką miary jest W/m2*K. Współczynnik izolacyjności występuje w trzech rodzajach. Współczynnik dla szyb (najbardziej korzystny), dla profili okiennych i całego okna. Fortelem powszechnym przy sprzedaży okien jest podawanie parametru odnoszącego się wyłącznie do przeszklenia.

Umieszczenie okien w mieszkaniu - jak to zrobić?

Przepisy budowlane pokazują, które pomieszczenia muszą zostać oświetlone światłem dziennym, a także mówią jaką minimalną wielkość może mieć okno. Zlokalizowane muszą być w sypialniach, gabinetach i pokojach dziennych. Tam powierzchnia okna musi być większa od powierzchni podłogi tych pomieszczeń. W przypadku pomieszczeń sanitarnych oraz technicznych, takich jak łazienka lub kotłownia, spełniony musi zostać warunek 1/12 powierzchni podłogi.

Istnieje możliwość rezygnacji z okien, w przypadku wyjaśnienia tego planem wnętrz. Przykładem może być łazienka zlokalizowana na środku budynku bez kontaktu ze ścianami zewnętrznymi. Wyjątkiem jest kuchnia, jaka musi posiadać własne przeszklenie albo być wydzielona aneksem kuchennym w pomieszczeniu z dostępem do światła dziennego

Jaki surowiec na ramy wybrać?

Surowce stosowane na ramy okienne to: PCV, drewno, aluminium. PCV poleca się zwłaszcza na oknach fasadowych. Niska cena oraz bezobsługowość, to w tym przypadku główne zalety. Kolorowe okleiny lub nakładki z metalu mogą być z powodzeniem stosowane na okna fasadowe.

Właściwości mechaniczne PCV nie pozwalają wykorzystać materiału na drzwi tarasowe, czy też na większe rozmiary okna. PCV nie sprawdzi się również na małych oknach, ponieważ profile z tworzywa sztucznego powinny być szersze. To z kolei zbiera miejsce na szkło.

Konkurencję wśród materiałów skutecznie wygrywa drewno. Nadaje się ono na okna dachowe oraz pokaźniejsze rozmiary przeszkleń. Za ten surowiec trzeba sporo zapłacić, a także dbać o jego odpowiednią pielęgnację co parę lat.

Ramy z aluminium, to surowiec ekskluzywny. Towar jest najbardziej wytrzymały z opisanych i nie wymaga specjalnego odnowy.

Izolacyjność cieplna zależy w dużej mierze od rozmiaru profilu i dopełniających elementów izolacyjnych. Nie wpływa na nią zatem zastosowany surowiec do produkcji ramy. Często stosuje się piankę do wypełnienia powierzchni wewnątrz ram. Izolacyjność surowców z wymienionych grup budulców jest do siebie proporcjonalna.

Tagi
Inne od Hubert Sikorski
Praktyczne przygotowanie altanki ogrodowej
Komentarze: 0
Ocena: brak
Przestań w końcu tracić ciepło przez okna!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Przepisy z 2021 roku nakazują producentom okien stosowanie nowoczesnych rozwiązań. Warunki okazują się być trudne do spełnienia. Szyby powinny być potrójne i muszą mieć solidne ramy. Do tego dochodzi fachowy montaż. Okna mają ogromny wpływ na wygląd elewacji. Mówi się, żeby przemyśleć decyzję o ich wyborze jeszcze na etapie projektowania budynku. O tym, co istotne w oknach przeczytasz w poniższym wpisie.Izolacyjność cieplna w oknach - czemu służy?Zazwyczaj podawanym w kontekście okien parametrem jest izolacyjność. Współczynnik U ją opisujący jest prawdopodobnie z reguły wspominaną cechą oprócz materiału i koloru. Producenci stosują sztuczki i manipulacje wykorzystujące niewiedzę przeciętnego kupującego w tej materii, przedstawiając dane tak, żeby wypadały one najkorzystniej. Okna cechują trzy różne współczynniki U. U w rzeczywistości jest miarą przenikania ciepła. Wskazuje ile energii ucieka nam przez okna. W związku...