Najczęstsze choroby, które dotykają psy

Najczęstsze choroby, które dotykają psy

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Flora i Fauna
Liczba głosów: 0

Psy to nieodłączni przyjaciele i kompani wielu ludzi. Są lojalne, oddane i pełne miłości, ale tak jak my, również są narażone na różnego rodzaju choroby. Warto zatem wiedzieć, jakie schorzenia mogą dotknąć naszego czworonożnego pupila i jak im zapobiegać.

Na co najczęściej chorują psy?

Dermatitis u psów jest nie tylko częstym, ale także niezwykle uciążliwym problemem zarówno dla zwierzęcia, jak i dla właściciela. Objawia się ona zaczerwienieniem skóry, swędzeniem, łuszczeniem oraz nadmiernym linieniem. Przyczyną może być alergia pokarmowa, alergia na środowisko lub odczyn alergiczny na obecność pcheł. Podobnie jak u ludzi, u psów również występuje atopowe zapalenie skóry. Problem ten polega na nadwrażliwości organizmu na alergeny (np. pyłki roślin) prowadzących do podrażnienia skóry.

Wśród chorób dotykających psy często występują schorzenia stawów. Artretyzm to ogólna nazwa dla różnych stanów zapalnych stawów, które prowadzą do bólu i ograniczenia ruchomości zwierzęcia. Jednym z najbardziej powszechnych schorzeń stawowych u psów jest dysplazja stawu biodrowego, która dotyka głównie duże rasy takie jak labradory, owczarki niemieckie czy golden retrievery. Inną chorobą stawów u psów jest dysplazja łokciowa, występująca zwykle u młodych osobników dużych ras. Leczenie psów z Pszczyny z chorobami stawów można leczyć medykamentami przeciwbólowymi, przez zmianę diety czy prowadzenie odpowiedniej rehabilitacji.

Psy, podobnie jak ludzie, mają różne preferencje żywieniowe i są narażone na problemy związane z układem pokarmowym. Częstym problemem zdrowotnym u psów jest biegunka, która może być spowodowana przez wiele czynników – od spożycia nieodpowiedniej żywności po zakażenie pasożytami. Inne choroby układu pokarmowego to zapalenie trzustki czy wrzód żołądka. W celu zapobiegania problemom tego typu ważne jest odpowiednie karmienie zwierzęcia - w oparciu o wyważoną dietę oraz kontrolowanie jego dostępu do potencjalnie szkodliwych produktów oraz pasożytów.

Dbając o zdrowie naszych pupili, warto pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza, prowadzeniu właściwej diety oraz profilaktyce przeciwko chorobom pasożytniczym. Troska o kondycję fizyczną i psychiczną naszych czworonogów przyczynia się do długiego i szczęśliwego życia u naszego boku.

Tagi
Inne od Zuzanna Gajewska
Najczęstsze choroby, które dotykają psy
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Psy to nieodłączni przyjaciele i kompani wielu ludzi. Są lojalne, oddane i pełne miłości, ale tak jak my, również są narażone na różnego rodzaju choroby. Warto zatem wiedzieć, jakie schorzenia mogą dotknąć naszego czworonożnego pupila i jak im zapobiegać.Na co najczęściej chorują psy?Dermatitis u psów jest nie tylko częstym, ale także niezwykle uciążliwym problemem zarówno dla zwierzęcia, jak i dla właściciela. Objawia się ona zaczerwienieniem skóry, swędzeniem, łuszczeniem oraz nadmiernym linieniem. Przyczyną może być alergia pokarmowa, alergia na środowisko lub odczyn alergiczny na obecność pcheł. Podobnie jak u ludzi, u psów również występuje atopowe zapalenie skóry. Problem ten polega na nadwrażliwości organizmu na alergeny (np. pyłki roślin) prowadzących do podrażnienia skóry.Wśród chorób dotykających psy często występują schorzenia stawów. Artretyzm to ogólna nazwa dla różnych stanów zapalnych stawów, które prowad...