Jak kupić komfortowe dywaniki samochodowe?

Jak kupić komfortowe dywaniki samochodowe?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Motoryzacja
Liczba głosów: 0

Zmorą niemalże każdego właściciela samochodu jest utrzymanie w nim porządku. Każdy chciałby witać pasażerów czystym i zadbanym wnętrzem. Wzmacnia to nie tylko komfort jazdy, ale wpływa także na utrzymanie auta w jak najlepszym stanie technicznym oraz poprawia bezpieczeństwo na drodze. Jesienią i zimą, kiedy pogoda nie sprzyja, wnosimy o wnętrza auta kurz, śnieg, wilgoć i piasek. Na szczęście z pomocą przychodzą dywaniki samochodowe. 

Jak wybrać dywaniki samochodowe?

Obowiązkiem kierowcy jest dobranie odpowiedniego rodzaju dywaników do swojego auta, by odpowiednio spełniały swoje zadanie przez długi czas. Decydujący jest ich rozmiar. Nazbyt długie modele stwarzają istotne niebezpieczeństwo zwijania się, utrudniając bądź też nawet uniemożliwiając właściwe korzystanie z pedałów samochodu. To natomiast może spowodować zagrażające bezpieczeństwu sytuacje w ruchu drogowym, np. zbyt późne zahamowanie oraz doprowadzenie do poślizgu.

Identycznie istotna jest jakość materiału, z jakiego wyprodukowany został dywanik samochodowy. Musi być on nadzwyczaj trwały, łatwy w pielęgnacji, odporny na wilgoć oraz zabrudzenia, jak również powinien mieścić się w przystępnym przedziale cenowym.

Dywaniki welurowe czy gumowe? Które będą lepsze?

Dobór dywaników samochodowych nie jest prostym zadaniem. Należy zwrócić uwagę na parę niezwykle ważnych ich cech, na przykład czy skutecznie chłoną wilgoć. To naturalnie dzięki temu przez długi czas będą w sposób prawidłowy spełniały swoją funkcję.

Przeważnie wybór pada na:

  • dywaniki gumowe,
  • dywaniki welurowe.

Popularność dywaników gumowych jest szczególnie duża w okresie jesienno-zimowym. Idealnie radzą sobie z wilgotnością i śniegiem wnoszonymi do samochodu. Typowe jesienno-zimowe dywaniki samochodowe wyposażone są w wysokie ranty, jakie chronią wykładzinę przed wydostaniem się z nich wody. Poza tym są one bardzo proste w czyszczeniu i montażu, a wobec tego niesłychanie rzeczowe. Jedyną ich skazą jest mało estetyczny wygląd i wydzielanie nieprzyjemnej woni w upalne dni.

Ten kłopot nie dotyczy dywaników welurowych. Są one bardziej przyjemne dla oka oraz dostępne w wielu wzorach oraz kolorach. Niemniej jednak tego rodzaju dywaniki źle sobie radzą z absorbowaniem wilgoci, a poza tym trudno usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i nieczystości. Wypada wybierać wyłącznie takie, które charakteryzują się dużą gęstością materiału.

Jak dbać o dywaniki samochodowe?

Pranie dywaników samochodowych to jedna z podstawowych usług większości myjni. Kierowcy z oszczędności zazwyczaj z niej nie korzystają i wolą sami wykonać czynności higieniczne w swoim samochodzie. Tylko jak odpowiednio się do tego zabrać? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału taki dywanik jest wykonany.

Tym z gumy nie trzeba wiele. Pozbywamy się resztek zabrudzeń zmiotką, a następnie szorujemy go szczoteczką przy użyciu najzwyklejszych detergentów. Na koniec płuczemy dywanik gumowy przy użyciu strumienia wody.

Welurowy nie jest już tak prosty w obsłudze, Wymaga odkurzania, a niekiedy nawet użycia urządzeń piorących. Nie należy także przesadnie go namaczać, a jeśli jest to niezbędne, musi bardzo dokładnie wyschnąć, najlepiej w nasłonecznionym miejscu.

Tagi
Inne od Seweryn Kucharski
Jak kupić komfortowe dywaniki samochodowe?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Zmorą niemalże każdego właściciela samochodu jest utrzymanie w nim porządku. Każdy chciałby witać pasażerów czystym i zadbanym wnętrzem. Wzmacnia to nie tylko komfort jazdy, ale wpływa także na utrzymanie auta w jak najlepszym stanie technicznym oraz poprawia bezpieczeństwo na drodze. Jesienią i zimą, kiedy pogoda nie sprzyja, wnosimy o wnętrza auta kurz, śnieg, wilgoć i piasek. Na szczęście z pomocą przychodzą dywaniki samochodowe. Jak wybrać dywaniki samochodowe?Obowiązkiem kierowcy jest dobranie odpowiedniego rodzaju dywaników do swojego auta, by odpowiednio spełniały swoje zadanie przez długi czas. Decydujący jest ich rozmiar. Nazbyt długie modele stwarzają istotne niebezpieczeństwo zwijania się, utrudniając bądź też nawet uniemożliwiając właściwe korzystanie z pedałów samochodu. To natomiast może spowodować zagrażające bezpieczeństwu sytuacje w ruchu drogowym, np. zbyt późne zahamowanie oraz doprowadzenie do poślizgu.Identy...