Efektowna biżuteria ślubna - jaką wybrać?

Efektowna biżuteria ślubna - jaką wybrać?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Moda i uroda
Liczba głosów: 0

Przygotowania do ślubu idą pełną parą? Dopinacie ostatnie sprawy i za chwilę nadejdzie wasz wymarzony dzień? Nie zapomnijcie o dodatkach, czyli biżuterii ślubnej, która uzupełni wasz ubiór! Jest to równie ważne, jak inne sprawy związane ze ślubem, ponieważ dobrze dobrana biżuteria, wpłynie bardzo pozytywnie na wasz wizerunek. Nie jest chyba odkryciem, że każda Panna Młoda i Pan Młody chcą na swoim ślubie wyglądać zachwycająco i efektywnie!

Wybór biżuterii a typ sukni ślubnej!

Dla odpowiedniego podkreślenia oraz uwydatnienia wymarzonego stroju, na początku należy się zastanowić, w jakim stylu pragniemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, ewentualnie romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w pewien sposób determinuje wybór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej wybieramy subtelne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to natomiast bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Akcesoria w stylu vintage oraz boho muszą być symboliczne, aczkolwiek podkreślające naturalność kreacji. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje jedynie srebro, niemniej jednak w odcieniach „złamanych” można już śmiało decydować się również na złociste elementy. Musimy zwracać uwagę na całokształt oraz efekt, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli preferujemy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą oraz obfitą suknię, podążajmy tym stylem i skuśmy się również na widoczne kolczyki czy ciężką kolię, która jeszcze mocniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Co za dużo to niezdrowo!

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden nadzwyczajny dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej zrozumiałe i z pewnością powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a właściwie rzadko) znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, bransoletek z koralików, wielu warstw dużych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Zbytek, zamiast ozdabiać, będzie wprost szpecić. W wyborze biżuterii powinno się wyszukać równowagę pomiędzy strojem a ozdobami.

Którą część ciała ozdobić?

Czasami towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest nadzwyczaj ważnym wydarzeniem w życiu, to należy każdą część ciała przystroić biżuterią, aby zaakcentować tym samym tę szczególną okazję. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna być dopełnieniem do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Na przykład, przy mocno poszerzonym dekolcie albo okazałym gorsecie wystarczy delikatny naszyjnik oraz drobne kolczyki, z kolei przy zwiewnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Kolejny krok, czyli fryzura

Świetna alternatywa dla Pań, które nie chcą postawić na bardziej oryginalny dodatek lub po prostu nie przepadają za biżuterią. Kluczowa jest w tym przypadku nasza fryzura – jaki będzie mieć wygląd i jaką formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie bardzo rozbudowane upięcie, a upiększanie jej dodatkowymi wstawkami zepsuje cały rezultat. Jednak należałoby zastanowić się nad delikatnym szczegółem wpiętym we włosy. Może być to dekoracyjna spinka, opaska z przypiętym zdobieniem, bądź przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Doskonałym dopełnieniem mogą okazać się także kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej czaru i dziewczęcości.

Biżuteria dla Panów:

Jako Pan Młody powinieneś zwrócić swoją uwagę na spinki do koszuli czy krawatu. Jest to niesamowicie ważny dodatek do całości ubioru, który także powinien być dopasowany do Panny Młodej. Do wyboru masz duży asortyment, dzięki czemu możesz kupić spinki, w których bardzo dobrze się czujesz. Dostępne są ze stali szlachetnej, białego złota, żółtego złota, a także połączenia stali z drewnem. Także wystarczy tylko zadecydować!

Tagi
Inne od Wiesława Stępień
Efektowna biżuteria ślubna - jaką wybrać?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz