Czipowanie zwierząt jako sposób na ich zabezpieczenie przed zaginięciem

Czipowanie zwierząt jako sposób na ich zabezpieczenie przed zaginięciem

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Flora i Fauna
Liczba głosów: 0

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na czipowanie swoich pupili w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa. Dzięki tej metodzie zwierzęta mogą zostać szybko zidentyfikowane oraz odnalezione, jeśli kiedykolwiek się zgubią. W poniższym artykule przybliżamy zalety czipowania oraz omówimy proces jego przeprowadzania.

Czym jest czipowanie zwierząt i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czipowanie zwierząt polega na wszczepieniu podskórnie mikroczipa, który zawiera unikalny numer identyfikacyjny dla każdego zwierzaka. Głównym celem tej procedury jest umożliwienie szybkiego odnajdywania zagubionych lub skradzionych zwierząt dzięki odczytaniu ich danych z czipa. Ponadto, czipowanie to również sposób na potwierdzenie prawidłowego pochodzenia zwierzęcia i zabezpieczenie go przed nielegalnym handlem. W przypadku podróży za granicę z pupilem, czipowanie jest również wymagane przez przepisy UE.

Czipowanie zwierząt odbywa się za pomocą specjalnej igły do implantowania mikroczipa. Procedura jest szybka, trwa zaledwie kilka sekund i przeprowadzana jest przez lekarza weterynarii. Wszczepienie czipa odbywa się bez znieczulenia, gdyż nie jest to zabieg bolesny ani powodujący dyskomfort u zwierząt. Po czipowaniu, istotne jest, aby właściciel zarejestrował unikalny numer identyfikacyjny swojego pupila w ogólnopolskiej bazie danych SAFE (System Alarmowania o Znalezionych i Zaginionych Zwierzętach).

Czy czipowanie jest obowiązkowe i jakie są koszty?

W Polsce czipowanie obowiązkowe jest tylko dla psów, jednak coraz więcej właścicieli decyduje się na tę procedurę również dla kotów i innych zwierząt. Wprowadzenie tego obowiązku wynika z przepisów ustawy o ochronie zwierząt oraz rozporządzenia w sprawie znakowania i rejestracji zwierząt. Koszty czipowania mogą się różnić w zależności od regionu i gabinetu weterynaryjnego, lecz zazwyczaj wynoszą średnio 50 zł za wszczepienie samego czipa oraz 20 zł za rejestrację numeru w bazie SAFE.

Gabinet ALTA-VET to doświadczona placówka medycyny weterynaryjnej, która oferuje wszczepienie mikroczipów, spełniających najwyższe standardy jakości. Warto skorzystać z usług tej renomowanej firmy, gdyż czipy są wysokiej klasy, a personel wykwalifikowany i doświadczony. Wszystkie potrzebne informacje na temat czipowania można uzyskać na stronie https://alta-vet.pl/.

Tagi
Inne od Krzysztof Urbański
Kiedy warto posadzić w ogrodzie gaultherię?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na czipowanie swoich pupili w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa. Dzięki tej metodzie zwierzęta mogą zostać szybko zidentyfikowane oraz odnalezione, jeśli kiedykolwiek się zgubią. W poniższym artykule przybliżamy zalety czipowania oraz omówimy proces jego przeprowadzania.Czym jest czipowanie zwierząt i dlaczego warto się na nie zdecydować?Czipowanie zwierząt polega na wszczepieniu podskórnie mikroczipa, który zawiera unikalny numer identyfikacyjny dla każdego zwierzaka. Głównym celem tej procedury jest umożliwienie szybkiego odnajdywania zagubionych lub skradzionych zwierząt dzięki odczytaniu ich danych z czipa. Ponadto, czipowanie to również sposób na potwierdzenie prawidłowego pochodzenia zwierzęcia i zabezpieczenie go przed nielegalnym handlem. W przypadku podróży za granicę z pupilem, czipowanie jest również wymagane przez przepisy UE.Czipowanie zwierząt odbywa się za pomocą specjalnej igły ...