Chcesz zacząć swą przygodę z fantasy? Sprawdź, jakie książki fantastyczne polecamy

Chcesz zacząć swą przygodę z fantasy? Sprawdź, jakie książki fantastyczne polecamy

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Kultura i sztuka
Liczba głosów: 0

Gatunek fantasy znany był już od wielu dekad i z pokolenia na pokolenie nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Książki tego typu najczęściej kojarzone są z bohaterami o odważnych bohaterach, barwnych postaciach i wymyślonych krainach. Istnieją dzieła pisarskie, w których zaciera się granica pomiędzy fantastyką a innymi dziedzinami literackimi. To dlatego każdy może znaleźć interesującą go książkę. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane z nich. 

Historia o czarodzieju spod pióra J.K.K. Rowling — klasyka gatunku fantasy

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne każdy kojarzy, niemniej jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne i wyjątkowo utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby po pewnym czasie trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły i do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.

Ze względu na rozpiętość i uniwersalność poruszanych tematów, książki te można polecić czytelnikowi niezależnie od wieku i na zapoczątkowanie przygody z fantasy jest to kapitalny wybór.

Władca Pierścienia — tej książki fantasy nie może zabraknąć na Twojej półce

Książka J.R.R Tolkiena może sprawiać wrażenie trudnej oraz napisanej trudnym językiem, ale jeśli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, który w tym momencie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, którą należy znać. Powieść jest tak naszpikowana przeróżnymi emocjami, że nie tylko fani fantastyki, ale generalnie fani słowa pisanego odnajdą dużo przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeśli sama książka okaże się aż nadto niedostępna, a język zbyt mętny, można sięgnąć po „Hobbita”, który jest prostszy w odbiorze. Godna polecenia jest również ekranizacja, która jest tak porządnie zrobiona, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez sporą część filmu przemieszczają się przez pasma górskie, jest bardziej atutem niż minusem.

Saga Wiedźmińska — polska propozycja dla znawców gatunku fantasy

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze oraz cenimy skrajny, siarczysty humor, to znakomicie nadadzą się książki Sapkowskiego. Panuje tam nieco mroczniejszy klimat i może się wydawać, że znajdujemy się w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii i baśni. Odnajdziemy tam dodatkowo sporo krwi i bestialskiej walki na miecze i nie tylko. Kiedy uwielbiamy książką zapoczątkować jakąś ekranizację bądź odwrotnie możemy obejrzeć serial, jaki powstał w 2019 roku.

Strach i groza — czy zawsze musi nam towarzyszyć podczas czytania książki fantastycznej?

Zwolennicy odczuwania lęku i ci, co lubią się po prostu bać, również wyszukają coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu niesamowitych powieści i tytuły takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” bądź „Księga Mistrza” będą doskonałe na zainicjowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Książki z gatunku fantasy — od czego zacząć?

Na pytanie, od czego zacząć swoją przygodę z książkami fantasy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powyższa lista, jaką przytoczyliśmy, z pewnością pomoże w zakupie kilku ciekawych egzemplarzy. Wymieniliśmy pozycje, które naszym zdaniem stanowią klasykę gatunku i nie może zabraknąć ich w biblioteczce prawdziwego znawcy świata fantastyki. Jeśli jest się początkującym wielbicielem takich książek, to warto wskoczyć na głęboką wodę i sprawdzić, czy taki typ literatury nam odpowiada.

Tagi
Inne od Patryk Szewczyk
Zobacz wszystkie
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Gatunek fantasy znany był już od wielu dekad i z pokolenia na pokolenie nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Książki tego typu najczęściej kojarzone są z bohaterami o odważnych bohaterach, barwnych postaciach i wymyślonych krainach. Istnieją dzieła pisarskie, w których zaciera się granica pomiędzy fantastyką a innymi dziedzinami literackimi. To dlatego każdy może znaleźć interesującą go książkę. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane z nich. Historia o czarodzieju spod pióra J.K.K. Rowling — klasyka gatunku fantasy„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne każdy kojarzy, niemniej jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne i wyjątkowo utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby po pewnym czasie trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły i do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych mł...